OLEJOVANIE VLASOV – AKO TO NEROBIŤ

hair-oiling

Často sa stáva, že hocikedy keď sa dopočujete o novom prípravku alebo novom spôsobe ošetrenia vlasov, chcete to okamžite vyskúšať. Týka sa to aj olejovania vlasov. Mnoho dievčat šalie po tejto starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy. Avšak nie všetky sú úplne spokojné s výsledkami. Oboznámte sa s chybami, ktoré nemáte robiť a ako sa správne starať o svoje pramene. Tiež zistíte, o čom je olejovanie vlasov.

Chyba číslo jeden: príliš veľa vlasového oleja

Toto je najčastejšia chyba pri olejovaní vlasov. Mnoho dievčat si myslí, že čím viac produktu použijú, tým lepšie výsledky dosiahnu. Viac sa už mýliť nemôžu. Pár kvapiek oleja je viac než dosť. Samozrejme, toto množstvo môžete obmienať v závislosti od dĺžky a hustoty svojich vlasov. A predsa, nemusíte na vlasy aplikovať pol fľaštičky oleja ako hinudistické ženy, aby pokryli celé vlasy. Ba čo viac, nezabudnite, že nie všetci si môžeme aplikovať olej na pokožku hlavy.

Chyba číslo dva: ako často olejovať vlasy? Ako dlho nechať olej vo vlasoch?

Niektoré návody tvrdia, že najlepšie výsledky dosiahnete, ak olej necháte pôsobiť 24 hodín. To je ďaleko od pravdy. Maximálne množstvo času je 8 hodín, minimálne 30 minút. Ak necháte olej na vlasoch príliš dlho, môže vás dráždiť, poškodiť štruktúru vlasov alebo spôsobiť nadmerné vylučovanie séba. Ba čo viac, neodporúča sa túto kúru prevádzať každý deň. Optimálnou frekvenciou pre dosiahnutie najlepších výsledkov je jedenkrát do týždňa.

Chyba číslo tri: olej neúčinkuje

Ak skutočne neúčinkuje, pravdepodobne ste nezladili olej k svojmu konkrétnemu typu vlasov. Nezabudnite si vybrať oleje v súvislosti s vašou pórovitosťou vlasov. Nasýtené oleje sú ideálne pre vlasy s nízkou pórovitosťou. Mononenasýtené oleje sú najlepšie pre vlasy so strednou pórovitosťou. Aby ste sa dobre starali o vlasy s vysokou pórovitosťou, musíte používať polynenasýtené oleje. Musíte zobrať do úvahy aj to, že ak jeden olej účinkuje na vlasy iného dievčaťa, pre vás nemusí byť vôbec prospešný. Všetko to závisí od typu vlasov.

Chyba číslo štyri: okamžité výsledky

Nikdy ich neuvidíte. Kľúčom k úspechu je trpezlivosť. Len vtedy sa vaše vlasy stanú zdravšie a krajšie. Prvé účinky sa dajú očakávať po mesiaci pravidelného používania. Niekoľko mesačná kúra vám prinesie konečné výsledky. Majte na pamäti, že sa môžete dostať do bodu, kedy vaše vlasy budú vyzerať hrozne. Nenechajte sa však odradiť. Ak používate oleje pravidelne, po čase vaše pramene nadobudnú očarujúci vzhľad. Príde chvíľa, kedy si všimnete prvé účinky, no tá však závisí od toho, aké máte poškodené vlasy a aké náchylné sú na ingrediencie v oleji.

Chyba číslo päť: obsesívna starostlivosť o vlasy

Umývanie vlasov pomocou rôznych metód, zahodenie produktov so silikónmi, nepoužívanie fénu alebo tužidla, zahodenie všetkých šampónov a inej kozmetiky so SLS… Takto sa dá opísať obsesívna starostlivosť o vlasy. Samozrejme, používanie niekoľkých produktov naraz alebo strávenie celého dňa ošetrovaním vlasov tiež nemusí priniesť pozitívne výsledky. A predsa, nič zlé sa nestane, ak sa raz za čas rozhodnete vyrovnať si alebo vyfénovať vlasy. Tiež môžete sčasu na čas používať lak na vlasy alebo tužidlo, bez toho, aby vám hrozne poškodili vlasy.

Chyba číslo šesť: neriaďte sa inými ľuďmi

Všetci máme unikátne typy vlasov a pokožky hlavy, rôzne skrášľujúce zvyky a používame rôzne produkty. Nemá zmysel opakovať po druhých, pretože konečný výsledok môže mať ďaleko od toho, čo očakávate. Populárne metódy umývania vlasov ako KŠK, olejovanie mokrých vlasov, olejovanie vlasov v miske, nepoužívanie SLS…nemusí účinkovať tak dobre na vás, ako účinkuje na vlasy iných vlasových nadšencov. Dokonca aj tie najpopulárnejšie oleje, ako je mandľový alebo kokosový od známych značiek, vám nemusia vždy priniesť úžitok.

Chyba číslo sedem: Mám príliš málo vlasových olejov!

Nie je to pravda. Pri olejovaní vlasov vám stačí aj jeden olej. Nepotrebujete vytvárať zmesy z niekoľkých olejov, aby ste dosiahli dobré výsledky. Hlavne si vyberte olej, ktorý sa postará o vaše vlasy aj pokožku hlavy. Rovnako zvažujte aj pri zvyšku vašej kozmetiky. Dva kondicionéry, masky a šampóny vám postačia.